Welcome to Cirio International

Please, choose your country

ITALY
Autentico Italiano dal 1856

HISTORIA

CIRIO Lider Natury

Historia

1836, Początek historii.

1836 - 1855

Francesco Cirio - 

Wspaniałe pomysły i wielkie pasje

Francesco Cirio urodził się w NizzaMonferrato (Asti) 25 grudnia 1836 roku. Ojciec Francesco był skromnym handlarzem zboża. Jego kontakt ze środowiskiem  handlowym głęboko wpłynął na młodego Francesco, który wykazując cechy przedsiębiorcy już w wieku czternastu lat pracował na targu owoców i warzyw w Porta Palazzo w Turynie.


Zwycięski pomysł

W ówczesnym czasie wzrastający popyt targów w Paryżu i Londynie na świeże włoskie produkty był niezaspokojony. Młody Cirio, który zaobserwował tę tendencję założył firmę zajmującą się handlem owocami i warzywami z transalpejskimi i brytyjskimi miastami. W ciągu zaledwie kilku miesięcy stał się najważniejszym eksporterem rolnym w Piemoncie.

1856 - 1867

  •  

Sukces na skalę światową - Dzięki metodzie konserwowania

W 1856 roku, w wieku dwudziestu lat Francesco Cirio znalazł się w gronie pierwszych osób na świecie, którym zawdzięczamy udoskonalenie techniki apertyzacji (wynalazcą był Francuz, Nicolas Apperti), ta metoda konserwacji rozwiązała problem szybko psujących się owoców i warzyw. W wieku zaledwie dwudziestu lat otworzył pierwszą fabrykę w Turynie, pod nazwą Cirio. Rozpoczynając z ogromnym sukcesem od produkcji groszku, rozszerzył swą ofertę o inne produkty, dając początek prężnie prosperującemu przedsiębiorstwu zdolnemu do eksportu produktów na cały świat.

W 1867 roku zaprezentował swoje pierwsze produkty na wystawie Exposition Universelle w Paryżu, gdzie otrzymał prestiżowe nagrody, to właśnie wtedy rozpoczął eksport na cały świat od Liverpoolu po Sydney.

1868 - 1900

Przedsiębiorca, handlarz, farmer

Po zjednoczeniu Włoch  Francesco Cirio otworzył zakłady produkcyjne w południowych Włoszech oraz osobiście nadzorował produktywną odnowę rozległych, opuszczonych ziem rolnych, zamieniając je w tereny uprawne produktów przeznaczonych na targi świeżych owoców i warzyw oraz do własnych wytwórni.

W dniu jego śmierci, 9 stycznia 1900 roku, produkcja Cirio - Societa’ Generale delle Conserve Alimentari była jedną z największych i najbardziej prestiżowych wytwórni żywności w Europie.

1901 - 1916

Wspaniałe dziedzictwo: od Francesco Cirio do rodziny Signorini

Osobą, która przejęła przewodnictwo nad interesem był Pietro Signiori, który był również partnerem w firmie. Dzięki niemu, firma umocniła swoje wpływy w okolicach Neapolu poprzez utworzenie nowych fabryk konserwowania pomidorów, owoców  oraz innych warzyw.

Po jego śmierci w 1916 roku, kierowanie Firmą przejął brat Paolo. Jego duże zaangażowanie przyczyniło się dalszego rozwoju i umocniło image Firmy jako lidera propagującego wartości i kulturę włoskiego rolnictwa na całym świecie.

1920 - 1970

Cirio na stole każdej włoskiej rodziny
Od połowy lat dwudziestych dzięki umiejętnemu zastosowaniu reklamy i promocji, Cirio stało się bardzo popularnym nazwiskiem we Włoszech, a jego produkty były stosowane wszędzie. Dzięki temu Cirio była jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek we włoskim przemyśle spożywczym. Markę utożsamiano z produkcją na szeroką skalę poczynając od puszkowanych warzyw, ryb, mięs,  makaronu, kaw a kończąc na mleku, dżemach i wielu innych konserwowanych produktach.

1970 - 1993

Cirio konserwuje, tak jak stworzyła to natura

Praca rodziny Signiori przynosiła imponujące efekty do 1970 roku, kiedy to firma została kupiona przez SME, a w 1993 roku została sprywatyzowana.


2004 - today

  •  
Cirio and CONSERVE ITALIA.

W 2004 roku, po wzlotach i upadkach, firma Cirio przeszła w ręce Gruppo Cooperativo Conserve Italia, europejskiego lidera w przemyśle konserwowym.

W pewnym sensie to powrót do korzeni, pasji Francesco Cirio do rolnictwa, nowoczesności oraz badaniom nad rozwojem rolnictwa i przemysłu. Z drugiej strony to krok naprzód w stronę przyszłości opartej na sukcesie przedsiębiorczości, pamiętając o społecznym zobowiązaniu wobec producentów i konsumentów, którzy wciąż otrzymują naturalne , renomowane produkty najlepszej jakości.