Produkty
Pomidory
Warzywa
Gotowe dania
Organiczny
Usługi gastronomiczne

Jesteś Konsumentem?

Oto nasze FAQ

Dlaczego wszystkie produkty ze strony internetowej nie są dostępne w sklepie?

Większość produktów na naszej stronie internetowej dostępna jest w sklepach, jako że strona pełni również funkcję katalogu dla klientów z rożnych krajów... Dlatego może się zdarzyć, że produkty dostępne e Wielkiej Brytanii nie są jeszcze dostępne w Niemczech, lub w innym miejscu. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli produkt figuruje na stronie internetowej, wkrótce dotrze również do sklepu: obserwuj naszą stronę i szukaj naszych produktów w sklepie!

Gdzie mogę znaleźć produkty Cirio?

Możecie Państwo znaleźć produkty Cirio we wszystkich sklepach typu duże centra handlowe, hipermarkety, supermarkety i sklepy ogólnospożywcze, jak również w mniejszych sklepach typu sklep „na rogu”, sklep „etniczny” lub sklep „gourmet”, a także na wielu platformach online.

Czy wasze pomidory naprawdę są włoskie? Czy nie pochodzą one z Chin?!

Nasze pomidory pochodzą z naszych pól we Włoszech.

Nasze pola rozciągają eis we wszystkich regionach Włoch, szczególnie w Emilii-Romanii, Apulii i Toskanii.

Czy Cirio jest marką etyczną?

Jesteśmy spółdzielnią rolniczą, właściwie opłacaną za naszą pracę i wysiłek. Potępiamy każdy rodzaj współczesnego niewolnictwa na polach i niesprawiedliwe praktyki handlowe. Podpisaliśmy kodeks etyczny, w którym angażujemy się w respektowanie każdego partnera tak wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy, włączając w to końcowych konsumentów i…środowisko.

Co to znaczy “produkty ekologiczne”?

Przez produkty ekologiczne rozumiemy te wszystkie produkty, które pochodzą z Farm Ekologicznych, to system produkcyjny szanujący zdrowie człowieka i ochronę środowiska na wszystkich etapach, wyłączający korzystanie z jakichkolwiek produktów syntetycznych i chemicznych i organizmów modyfikowanych genetycznie, w celu ochrony i polepszania charakterystyki gleby, respektowania różnych form życia i bioróżnorodności.

Status spółdzielni oznacza dbanie o naturę tak samo jak dbamy o naszych rolników. Nieustannie unowocześniamy nasze techniki rolne w celu ochrony środowiska.

W jaki sposób Cirio ocenia dany produkt jako “ekologiczny”?

Cirio uważa za ekologiczne produkty wytworzone metodami zgodnymi z EUROPEJSKIMI standardami farmerstwa ekologicznego. Standardy uznania danego produktu za biologiczny zmieniają się w zależności od kraju, lecz dla nas farmerstwo ekologiczne to wszystkie praktyki ponownego używania zasobów, promocji równowagi ekologicznej i utrzymania bioróżnorodności.

Co oznaczają terminy “rolnictwo precyzyjne” albo “Agriculture 4.0”?

Rolnictwo precyzyjne odnosi się do serii strategii i narzędzi pozwalających na optymalizowanie i podniesienie jakości gleby oraz produktywności, poprzez serie przyjaznych środowisku i ściśle wyspecjalizowanych interwencji, dzięki coraz bardziej zaawansowanym technologiom.

Określenie "precyzyjne" odnosi się do najnowocześniejszych narzędzi, stosowanych do przeprowadzenia właściwej interwencji we właściwym miejscu i czasie, w odpowiedzi na specyficzne zapotrzebowania pojedynczych upraw i pojedynczych obszarów, o wysokim poziomie precyzji.

Technologie stosowane są przede wszystkim do podejmowania decyzji w jaki sposób ulepszyć produkcję, oraz do opracowania koniecznych, przyjaznych dla środowiska poprawek, niezbędnych do osiągnięcia tego celu.

Dlaczego powinniśmy uznać produkt Cirio za zdrowy?

Nasze produkty uprawiane są zgodnie z “rolnictwem zintegrowanym” i “rolnictwem precyzyjnym”.

Przez „rolnictwo zintegrowane” rozumiemy podpisanie dobrowolnej umowy z naszymi konsumentami, w której zobowiązujemy się do stosowania, w odniesieniu do wszelkich dodatków, które mogą być wymagane, 70% MNIEJ NIŻ LIMIT OKREŚLONY prawem. W ten sposób integrujemy nowoczesne techniki rolnicze z dawnymi i poprawiamy naturalną jakość naszych produktów.

“Precyzyjne gospodarstwo rolne” patrz wyżej.

Bez żadnych wątpliwości możemy stwierdzić, że nasze produkty są smaczne i zdrowe!

Jakiej odmiany są nasze pomidory?

Nie ma tylko jednej konkretnej nazwy odmiany pomidora, którą wykorzystujemy do naszej produkcji; wybieramy te, które lepiej nadają się do produkcji przemysłowej. Nasze nasiona są dostarczane przez firmy specjalizujące się w produkcji nasion, które prowadzą badania nad odmianami mogącymi wzmocnić cechy odpowiednie dla produktów przemysłowych. Wśród tych cech znajdują się: jasny kolor, dobry smak i gęsty miąższ, w celu optymalizacji jakości i procesu produkcji. Selekcja jest całkowicie naturalna i NIGDY NIE UŻYWAMY NASION GMO. Do produkcji naszych pomidorów w kawałkach lub naszych Cirio Passata (przetarte pomidory), przetwarzamy pomidory o okrągłym kształcie, uprawiane głównie na północy lub w centrum Włoch. Pomidory śliwkowe, pomidorki koktajlowe i pomidory Datterini pochodzą głównie z wyspecjalizowanych obszarów południowych Włoch.

Stosujecie BPA (Bisfenol) do produkcji waszych puszek?

Nie używamy Bisfenolu A jako wewnętrznej powłoki naszych puszek.

Czym jest biała warstwa na puszkach?

Biała powłoka, którą można zobaczyć w wewnętrznej części naszych puszek, to biała emalia poliestrowa. Jego główną funkcją jest przeciwdziałanie szybkiemu utlenianiu się wewnętrznego produktu. Nie jest on absolutnie szkodliwy na produktu.

Czy nasze produkty są odpowiednie dla wegetarian/wegan?

TAK.

Nasz szeroka ranga produktów z pomidorów, Pomidory w Kawałkach Cirio, Pomidory Śliwkowe Cirio, Przetarte Pomidory Cirio (Passata) oraz Koncentrat Pomidorowy Cirio, są wszystkie odpowiednie dla wegan, tak jak nasz asortyment warzyw.

Czy wasze produkty są pozbawione glutenu i odpowiednie dla osób chorych na celiakię?

OGOLNIE, TAK, podstawowe produkty pomidorowe (pomidory śliwkowe bez skórki, koncentrat pomidorowy, przetarte pomidory, pomidory w kawałkach, ....), podstawowe produkty warzywne oraz nasz asortyment dżemów są wolne od alergenów; tylko niektóre sosy pomidorowe, zawierające szczególne alergeny (seler lub inne, w zależności od użytych składników) posiadają jasną informację o alergenie na etykiecie. Brak alergenów znaczy również brak ryzyka wystąpienia zanieczyszczenia krzyżowego podczas produkcji.

Wyjątki to Sos Cirio La Napoletana, Sos Cirio Arrabiata, zawierające ślady glutenu i Sos Cirio do Pizzy, z uwagi na występowanie w nim kilku ziół zawierających gluten, po zanieczyszczeniu krzyżowym na polu. Ponadto niektóre produkty gotowych dan (takie jak rośliny strączkowe i zboża, warzywne chili i pieczona fasola) mogłyby zawierać ślady glutenu. Radzimy zawsze DOKŁADNIE SPRAWDZIĆ SKŁADNIKI na etykiecie przed zjedzeniem.

Czy wasze produkty mają certyfikację koszer lub halal?

Wiele produktów Cirio ma certyfikację koszer i / lub halal, w zależności od tego, w której fabryce powstały. Prosimy przesłać nam pytanie formularzem kontaktowym, jeżeli chcieliby Państwo dostać tą informację w odniesieniu do szczególnego produktu, cytując opis produktu i kod produkcji wydrukowany na opakowaniu.

Czy wasze produkty zawierają kwas cytrynowy?

Tylko niektóre z naszych produktów zawierają kwas cytrynowy, zawsze wymieniony na liście składników.

Naturalne pH pomidorów ma zwykle zakres 4.2-4.5. Aby otrzymać produkt o długim okresie przydatności do spożycia, z terminem przechowywania około 3 lat w temperaturze pokojowej, przemysł puszkowy „pasteryzuje” produkt. Jedyny stosowany proces to ogrzewanie termiczne pomidorów przez stały okres czasu.

Czasem zdarza się, ze naturalne pH pomidora (surowego) przekracza nieznacznie 4.5, z tego względu dodana zostaje bardzo mała ilość kwasku cytrynowego, aby przywrócić pH do naturalnego zakresu wartości 4.2-4.5.

W ten sposób stosowany proces pasteryzacji termicznej jest zawsze efektywny, a końcowy produkt stabilny podczas całego swojego życia na półce.

Kwasek cytrynowy nie jest „konserwantem”, używa się go jedynie jako „regulator kwasowości”.

Czy Pomidory w kawałkach Cirio pozbawione są skorki i nasion?

Nasze Pomidory w kawałkach Cirio są obrane ze skorki i pozbawione nasion, jakkolwiek z racji naturalnego procesu nie możemy zagwarantować, że każda pojedyncza puszka będzie w 100,00% pozbawiona skórki i nasion. Mogą się trafić pojedyncze przypadki z odrobiną skórki lub nasion.

Jeżeli szukacie Państwo produktu bez skórki i nasion, moglibyśmy polecić Przetarte Pomidory (Passata) Cirio, jako ze pomidory są obrane ze skorki, pozbawione nasion i przetarte przez drobne sito, możemy zatem zagwarantować, ze całe nasiona i skórka zostały usunięte.

Dlaczego metalowy pierścień urwał się podczas otwierania puszki?

TO NIE JEST PROBLEM. Istnieje sztuczka ułatwiająca otwieranie puszek. Metalowy pierścień ciągnący musi być podniesiony do co najmniej 90 stopni, aby przebić uszczelkę, przed próbą powolnego otwarcia puszki, poprzez mocne pociągnięcie metalowego pierścienia, aż uszczelka może być całkowicie usunięta.

Jeżeli metalowy pierścień jest już oderwany, proszę użyć standardowego otwieracza do puszek, od strony dna puszki, aby wyjąć produkt.

Jakie jest najbezpieczniejsze opakowanie dla moich dzieci?

TETRAPAK (KARTON) może zostać otwarte rękoma. Również koncentrat w TUBCE oraz w PUCHARKU jest łatwy. Watch the tom spot!

© 2022 Conserve Italia Soc. coop. agricola - Sede Legale: via Paolo Poggi 11 - 40068 San Lazzaro di Savena (BO) - C.F. 02858450584 - P.I. 00708311204 - Num. Iscr. Registro imprese di Bologna : 02858450584 - Credits

chevron-down