Produkty
Pomidory
Warzywa
Gotowe dania
Organiczny
Usługi gastronomiczne

Włoscy Rolnicy 

14,000
CZŁONKÓW SPÓŁEK ROLNICZYCH

Ponad 14.500 stowarzyszonych rolników  koordynowanych przez Główną Siedzibę, uprawiających owoce i warzywa na terenie całych Włoch.

Struktury naszej Spółdzielni gwarantują pełne zaangażowanie rolników oraz weryfikowalność wszystkich produktów “od nasion na stoły”, w celu dostarczenia konsumentom produktów bezpiecznych i wysokiej jakości.

WOLNY OD GMO

JEDYNIE NASZE WŁASNE NASIONA WOLNE OD GMO

Stosujemy własne nasiona wolne od GMO w celu redukcji transportu i zachowania świeżości naszych zbiorów przez 24 godziny.

Inwestujemy w laboratoria Badan i Rozwoju współpracujące z Uniwersytetami.

Poza tym szkolimy naszych rolników w najbardziej zaawansowanych i przyjaznych środowisku technikach rolniczych.

 

Wykorzystujemy farmy wiatrowe do produkcji energii i recyklingu wody i odpadów na polach, aby pomóc naszemu środowisku; minimalizujemy stosowanie dodatków rolniczych poprzez stosowanie owadów zwalczających choroby roślin, lub rotację upraw w celu zwiększenia płodności, lub wykorzystujemy zdjęcia lotnicze do wykrywania wszelkich problemów i łączenia ich z prognozami meteorologicznymi... łącząc w ten sposób stare i nowoczesne techniki w celu uzyskania bezpiecznych zbiorów i zmniejszenia śladu węglowego naszych produktów końcowych.

PYSZNY

JEDEN Z NAJBARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONYCH PRODUCENTÓW ROLNO-SPOŻYWCZYCH 

Rolnicy kochają i szanują swoją ziemię, myśląc o przyszłości swoich dzieci i planety... To stąd tak naprawdę pochodzi nasza misja rolnictwa przyjaznego dla środowiska!

Polityka sprawiedliwego handlu

Nasza polityka zrównoważonego rozwoju obejmuje również ludzi i interesariuszy na zewnątrz i wewnątrz firmy, w tym konsumentów końcowych, za pomocą naszego wspólnego "kodeksu etycznego".

Cirio oferuje unikatowy wybór prawdziwych włoskich pomidorów po najlepszej możliwej cenie, zapewniając spółdzielniom rolniczym sprawiedliwy handel, co oznacza respektowanie rygorystycznych zasad etyki i redukcję wpływu na środowisko.

ZROWNOWAŻONY ROZWÓJ DO OSTATNIEGO KILOMETRA!

Na topie powyższych procedur, które są w naszym DNA, realizujemy nowy projekt, nazywany ''inteligentnym rolnictwem'', lub ''rolnictwem precyzyjnym''.

„Rolnictwo precyzyjne” to efekt trzyletniego projektu dotyczącego przemysłowych upraw ogrodniczych, mającego na celu poprawę i testowanie zarządzania źródłami wody lub innymi dodatkowymi środkami, przy udziale Uniwersytetu w Mediolanie, Uniwersytetu w Genui oraz Miedzyprowincjonalnego Konsorcjum Spółdzielni Rolniczych CICA z Bolonii, jako części Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ten nowy, praktyczny sposób rolnicy mogą poprawić i zmniejszyć zużycie wody, pestycydów i nawożenia na poziomie każdego metra kwadratowego ziemi. Poza tym, mają możliwość zdecydowania o właściwym momencie zbioru, w zależności od stopnia dojrzałości pomidorów. Prowadzi to do produktów pierwszej jakości i niezanieczyszczonej gleby.

Aplikacja na telefonie komórkowym rolnika podłączona do satelity pozwala mu na monitorowanie całego zielonego cyklu: nawożenia, obrony przed atakiem chorób roślin, nawadniania i zbiorów. Poprzez kolor roślin rolnicy mogą wywnioskować, jakie są ich potrzeby pod względem nawadniania i nawożenia oraz stan ich zdrowia. Specyficzne owady lub szkodniki mogą chronić sadzonki lepiej niż stosowanie chemikaliów, prowadząc w konsekwencji do powstania bardziej naturalnych, zdrowych i smacznych produktów.

Dowiedz się więcej o

Jakość Cirio

© 2022 Conserve Italia Soc. coop. agricola - Sede Legale: via Paolo Poggi 11 - 40068 San Lazzaro di Savena (BO) - C.F. 02858450584 - P.I. 00708311204 - Num. Iscr. Registro imprese di Bologna : 02858450584 - Credits